Vienkartinių pirštinių tipai: kokias pasirinkti?
Kaip pasirinkti vienkartines pirštines, kai jų yra kelių rūšių. Pirmiausia reikėtų suprasti, kad vienkartinės pirštinės tai viena iš pagalbinių apsaugos priemonių. Jos paplitusios tiek medicinoje tiek įvairiuose darbuose, kur reikalinga itin atidi švara ir higiena. Pasirinkdami pirštines įsitikinkite, kad jos užtikrina tinkamą užduoties pavojaus (arba pavojų derinio) apsaugą.
Tinkamos rankų apsaugos pasirinkimą darbdaviai grindžia rankų apsaugos veiksmingumo charakteristikų įvertinimu, palyginti su atliekamomis užduotimis, esamomis sąlygomis, naudojimo trukme ir nustatyti pavojai ir galimi pavojai. Šie teiginiai rodo, kad nors darbuotojai turi žodį parenkant vienkartines pirštines, darbdavys yra atsakingas už tai, kad būtų naudojama pirštinė ir ji būtų tinkama pavojui sustabdyti.
Norėdami nustatyti reikalingos pirštinės tipą, turėsite atlikti pavojingumo vertinimą, nustatyti, su kuriomis medžiagomis darbuotojų rankos gali liestis, ir pasirinkti pirštinę, kuri atlaikytų tą medžiagą. Kiekviena cheminė medžiaga turi skirtingas savybes, o cheminės medžiagos saugos duomenų aprašymuose bus nurodyta, kokio tipo pirštines rekomenduojama naudoti su tuo produktu. Kitas aspektas yra tai, kiek rankos ir vikrumo reikia atlikti užduotį. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas situacijoms, kai cheminiai mišiniai arba keli cheminiai pavojai yra vienu metu. Jūsų pasirinkta pirštinė turėtų apsaugoti nuo visų cheminių pavojų. Tad labai įdėmiai reikia įvertinti visus pavojus su kuriais ketinama dirbti.
Kada naudoti vienkartines pirštines. Vienkartinės pirštinės yra ekonomiškas būdas tvarkyti patekimą užteršiančias chemines medžiagas ar biologinius veiksnius. Nukenksminimo procedūra yra gana sudėtinga, brangi ir daug laiko reikalaujanti. Tikslinga paaukoti patvarumą, kad to išvengtumėte. Vienkartines pirštines rekomenduojama atlikti nedidelio intensyvumo užduotims ir aplinkai, kur yra maža pjovimo ir pradūrimo rizika. Juos reikia naudoti atsargiai, jei nuplėšus pirštinę gali atsirasti tiesioginis ir rimtas neigiamas poveikis.
Komentarų nėra.