Nesilankant pas higienistą, pradeda kauptis dantų apnašos, kurios gali būti minkštosios arba kietosios. Minkštosios kaupiasi pirmiausiai, kai jos nėra išvalomos, pradeda kauptis mineralinės druskos ir dantų akmenys. Jie sukelia dantenų uždegimą, vėliau periodontintą. Profesionali burnos higiena Vilniuje pirmiausia atliekama nuo dantų akmenų valymo. Jie gali būti valomi rankiniais instrumentais arba ultragarsiniu skaleriu. Visiems žmonėms burnos higienai apsilankyti užtenka 2 kartus per metus, o turintiems idealią burnos higieną užtenka ir karto per metus.
Kokie faktoriai skatina kauptis akmenis?
Akmenis kauptis skatina daug faktorių. Labai svarbu mityba, maisto vartojimo kiekis, dažnis bei jo konsistencija. Pavyzdžiui, angliavandeniai sunkiai nusivalo, kaupiasi burnoje, skatina ėduonės atsiradimą. Jei yra mažai seilių, savaiminis burnos apsivalymas bus blogas. Įtaką daro ir kvėpavimas pro burną, netaisyklingas sąkandis ar trūkstami dantys.
Kokius rinktis dantų šepetėlius?
Dantų šepetėlius patariama rinktis minkštus, nes kieti yra skirti tik išimamiems dantų protezams valyti. Labai svarbi priemonė yra tarpdančių šepetėlis, nes tarpdančiuose kaupiasi bakterijos. Idealu po maisto išsivalyti tarpdančius šiais šepetėliais ir išsiskalauti dantis. Dantis reikėtų valyti dvi minutes.
Dantų balinimas
Graži ir sveika šypsena- kelias į puikią savijautą, gerą nuotaiką ir pastikėjimą. Baltesnės ir patrauklesnės šypsenos siekiantis pacientas, visų pirmą, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kuris įvertins jo dantų būklę ir individualiai pritaikys tinkamiausią balinimo metdą. Po pirmosios procedūros yra pagaminamos kapos, naudojamos tęsti balinimą namuose. Atlikus dantų balinimą klinikoje ir tęsiant balinimą namuose, rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų, tokių kaip burokėliai, juoda kava, juoda arbata, raudonas vynas, taip pat svarbu nerūkyti.