Dažniausiai kylantys klausimai kas liečia ligas yra kaip apsisaugoti nuo gripo, kaip apsisaugoti nuo virusų ir kaip apsisaugoti nuo karščio? Skiepai yra vienas veiksmingiausių būdų apsisaugoti nuo gripo. Gripo vakcina skirta apsisaugoti nuo dažniausiai pasitaikančių gripo viruso padermių, todėl, siekiant užtikrinti maksimalią apsaugą, asmenims rekomenduojama skiepytis kiekvienais metais. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja kasmet pasiskiepyti nuo gripo visiems vyresniems nei šešių mėnesių amžiaus žmonėms, išskyrus kai kurias išimtis asmenims, turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų . Pasiskiepiję asmenys gali žymiai sumažinti riziką susirgti gripu ir patirti galimai sunkių jo simptomų. Geros higienos laikymasis yra dar vienas svarbus būdas apsisaugoti nuo gripo. Reguliarus rankų plovimas yra pagrindinė nespecifinės profilaktikos priemonė, nes padeda pašalinti mikrobus iš rankų ir užkirsti kelią jų plitimui ant kitų asmenų ar paviršių. Asmenims rekomenduojama plauti rankas su muilu ir vandeniu bent 20 sekundžių, ypač po kosėjimo ar čiaudėjimo, prieš valgį ir pasinaudojus vonios kambariu . Be to, neplautomis rankomis patariama neliesti akių, nosies ar burnos, nes tai yra dažni gripo viruso patekimo taškai.
Siekiant užkirsti kelią gripo plitimui, taip pat labai svarbu vengti artimo kontakto su užsikrėtusiais asmenimis. Gripas yra labai užkrečiamas ir gali lengvai plisti iš žmogaus į kitą kvėpavimo takų lašeliais, kai užsikrėtęs asmuo kalba, kosi ar čiaudi. Asmenims rekomenduojama likti mažiausiai šešių pėdų atstumu nuo sergančių asmenų ir vengti didelių susibūrimų, kur rizika užsikrėsti gripu gali būti didesnė. Imdamiesi šių atsargumo priemonių asmenys gali apsisaugoti ir sumažinti gripo plitimą kitiems.
Apsaugokite save nuo karščio sukeltų ligų
Norint apsisaugoti nuo karščio sukeliamų ligų, būtina išlaikyti hidrataciją. Visą dieną rekomenduojama gerti daug vandens, ypač karštu ir drėgnu oru. Dehidratacija gali sukelti šilumos išsekimą, karščio mėšlungį ir net šilumos smūgį, o tai gali būti pavojinga gyvybei. Be vandens, sportiniai gėrimai taip pat gali padėti atkurti per prakaitą prarastus elektrolitus. Svarbu vengti gėrimų, kuriuose yra kofeino ar alkoholio, nes jie gali prisidėti prie dehidratacijos.
Tiesioginių saulės spindulių vengimas piko valandomis taip pat gali padėti išvengti su karščiu susijusių ligų. Saulės spinduliai stipriausi nuo 10 iki 16 val., todėl šiuo metu geriausia apriboti veiklą lauke. Jei veikla lauke neišvengiama, rekomenduojama ieškoti pavėsio arba dėvėti plačiabrylę kepurę, kad apsaugotumėte veidą ir kaklą nuo tiesioginių saulės spindulių. Apsauga nuo saulės, kurios SPF ne mažesnis kaip 30, taip pat turėtų būti tepamas ant atviros odos, kad būtų išvengta saulės nudegimo. Daugiau skaitykite https://justnet.lt/category/sveikatos-grozio-patarimai/.