Išvertus iš kinų kalbos, Feng Shui reiškia vėją, orą ir vandenį. Tai itin populiari kinų filosofijos praktika, kuri plačiai yra naudojama įvairiose gyvenimo srityse, pradedant namais, baigiant žmogaus likimu. Manoma, kad ši filosofija ir glaudžiai susijusi su astrologija ir religija. Seniau Feng Shui buvo naudojama atliekant įvairias apeigas, taip pat organizuojant šventyklų statybas ar kapavietes.
Atėjus šiai ideologijai į Vakarų pasaulį, ji yra tapatinama su žmogaus gyvenimo būdo ir gamtos harmonizavimu. Šį meną išmanantys meistrai ieško tinkamiausių vietų, kur galima labiausiai tą harmoniją realizuoti ir praktiškai pritaikyti savo kasdieniniame gyvenime. Taip pat tikima, kad atradus šias tinkamas vietas galima valdyti energijos, vadinamos „Chi“ tėkmę. Ji gali judėti oru ir būti surinkta ar sujungta su vandeniu. Tad norint pritraukti sėkmę ir gausą į savo gyvenimą, svarbu ją mokėti reguliuoti ir valdyti. Jei šios energijos trūksta namuose, tuomet juose sunku atsiplaiduoti ir gerai pailsėti. O jei ji sulėtėja – tuomet gali trūkti energijos bei teigiamų ir pozityvių minčių.
Taip pat pagal Feng Shui filosofiją, reikia harmonizuoti moterišką (Yin) ir vyrišką (Yang) energiją, kuri gali būti išreikšta spalvomis. Pavyzdžiui, viskas kas yra šviesu, šilta, lengva, sausa, kieta, judru, aktyvu, tiesa ir logiška yra siejama su vyriška energija. O tai kas yra tamsu, šalta, sunku, šlapia, minkšta, ramu, pasyvu, kreiva, intuityvu – moteriška energija. Dažniausiai vyriška energija teka viršuje, kairėje pusėje, pirmyn arba į išorę, o moteriška energija priešingai – apačioje, dešinėje pusėje, atgal ir į vidų.
Feng Shui pagalba galima išsiaiškinti kuri namų erdvė siejasi su tam tikra gyvenimo sritimi ir turi įtakos mūsų likimui.