Kiekvienas sutiks, jog esame gana vartotojiška visuomenė. Mūsų namuose šiukšliadėžės kaupia labai daug buitinių atliekų. Juk kasdien valgome, gaminame, einame apsipirkti, naudojame higienos bei kitus buičiai ir gyvenimui reikalingus produktus.
Reikėtų nepamiršti vieno svarbaus dalyko – tai šiukšlių rūšiavimas. Kiekvieno pavyzdingo piliečio namuose turėtų būti ne viena pagrindinė, o bent dvi ar trys šiukšliadėžės. Norint tinkamai atskirti atliekas, reikia kruopščiai atrinkti, tai ką išmetame: plastiką nuo stiklo, popierių nuo maistinių atliekų ir pan. Pamąstykime, ar tikrai visi tai darome? O galbūt nemokame tinkamai atskirti, kur kas turėtų būti?
Taigi, plastikinės šiukšlės būtų: švarūs gėrimų buteliai ar maisto pakuotės, plastikiniai maišeliai, indai, įvairios plėvelės ir panašūs dalykai. Į popieriui skirtus konteinerius metami laikraščiai, žurnalai, kartonas (gofruotas taip pat), kartoninės gėrimų pakuotės, popierius ir įvairūs spaudos gaminiai, kombinuotos pakuotės. Stiklo atliekos: tai stiklinės pakuotės, stiklainiai, buteliai, duženos ir kt.
Turėkime omenyje, jog egzistuoja dar ir pavojingomis laikomos atliekos! Seni spausdintuvai, kvarco lempos, monitoriai, skiedikliai, dažai, tepalai, filtrai… Tokių dalykų į šiukšlių dėžę virtuvėje jau nesukišime. Šiems daiktams yra skirtos specialios surinkimo aikštelės. O baldai: senos spintos, sofos, lovos, komodos, dujinės viryklės ir t.t.! Kur juos dėti!? Išvardintieji daiktai laikomi stambiagabaritėmis atliekomis. Šiuos daiktai gyventojai dažnai palieka tiesiog prie šiukšlių konteinerių, kad numatytomis dienomis atliekų vežėjai pasiimtų. Iš tiesų ne visi turi galimybes, specialų transportą, jog nugabentų didesnius daiktus į tam skirtas aikšteles.
Šiukšliadėžės – tai tik tarpinės buitinių atliekų stotelės, kuriose privalome teisingai talpinti išmetamus dalykus. Deja, ne visi supranta, kokią neįkainojamą paslaugą darome gamtai, tinkamai rūšiuodami atliekas.